Miesto naujagimių tėvams – Alytaus poliklinikos kalėdinė dovana

Atgal

Miesto naujagimių tėvams – Alytaus poliklinikos kalėdinė dovana

2018-12-27

Naujagimių tėvų Alytaus mieste laukia maloni kalėdinė dovana. Kartu su naujagimio kraiteliu, kurį, gimus kūdikiui, įteikia Alytaus miesto savivaldybė, jie gaus ir Vaiko sveikatos žurnalą

Jį parengė ir išleido Alytaus poliklinika

Pasak minėto žurnalo „krikštamotės“, poliklinikos vidaus medicininio audito grupės vadovės Adelės Dimšienės, tai yra informacinis leidinys, pirmiausiai skirtas vaiko susilaukusiems tėvams. 

„Įvairius vaikų sveikatos duomenis stebėti ir fiksuoti žurnale bus galima ir ilgiau, jame yra atitinkamos lentelės. Tačiau leidinyje daugiausiai dėmesio skirta pirmiesiems vaiko raidos metams“, - sakė pašnekovė.

Būtent jos rūpesčiu, bendraujant su Jončiopingo (Švedija) bei Oksfordo (Didžioji Britanija) vaikų sveikatos priežiūros specialistais, atsižvelgiant į Lietuvoje galiojančius teisės aktus ir poliklinikos vidaus tvarkos taisykles, ir atsirado Vaiko sveikatos žurnalas.

Leidinyje gausu patarimų tėvams, kaip elgtis vienu ar kitu vaiko augimo tarpsniu, ko reikėtų paklausti gydytojų ir slaugytojų, kaip elgtis, vaikui pradėjus šliaužioti ar vaikščioti, kaip pritaikyti namų aplinką, kad vaikas būtų saugus.

Jame yra ir pakankamai daug informacijos medikams: įvairios lyginamosios ūgio ir svorio lentelės, vaiko psichomotorinės raidos tikrinimo lapas, skiepų pasas.

Pasak poliklinikos direktoriaus Mariaus Jasaičio, labai svarbu kad vaikų sveikatos klausimais tėvams aktuali informacija būtų prieinama kuo lengviau ir paprasčiau.

„Tam pasitarnaus ne tik šis leidinys, bet ir atnaujinama mūsų interneto svetainė apoliklinika.lt. Joje bus galima rasti ir daugiau informacijos vaikų medicinos ir profilaktikos klausimais“, - sakė direktorius

Beje, leidinyje galima rasti ir visus svarbiausius Alytaus poliklinikos telefonų numerius, šeimos ir vaikų gydytojų sąrašą, kitą aktualią informaciją.