Alytuje – galimybė anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV

Atgal

Alytuje – galimybė anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV

2018-11-23

Alytuje – galimybė anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV

LRKD Alytaus skyriaus informacija
 
Pasitikrinti dėl ŽIV bus galima ir poliklinikoje.
AlytusPlius.lt nuotr.

Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitė, kuri vyks lapkričio 23-30 d., kviečia atkreipti visuomenės dėmesį į tyrimų dėl ŽIV ir hepatitų svarbą.

Ši iniciatyva kviečia susivienyti Europos visuomenę ir aktyviai šią savaitę vykdyti veiklas, kad kuo daugiau asmenų sužinotų savo ŽIV ir hepatitų statusą,  o esant teigiamam tyrimo rezultatui – gautų gydymą.

Europoje ŽIV diagnozuojama per vėlai: 1 iš 4 asmenų, gyvenančių su ŽIV, nežino, kad yra užsikrėtęs, o apie 50 proc. asmenų, kuriems pirmą kartą nustatyta ŽIV infekcija, sužino diagnozę, kai liga  yra toli pažengusi, kas atitolina efektyvaus gydymo galimybes.

Tai reiškia, kad daug žmonių nėra atlikę ŽIV tyrimo ir sveikata susirūpina, tik atsiradus tam tikriems požymiams ar simptomams. Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaite siekiama paskatinti dialogą tarp įvairių institucijų, kad ES valstybėse būtų sudaryta daugiau galimybių atlikti ŽIV ir hepatitų tyrimus.

Alytuje anonimiškai pasitikrinti dėl ŽIV bus galima  lapkričio 26-30 d. 9-11 val. „Pasitikėjimo“ kabinete, esančiame Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos patalpose ( Ligoninės g. 3 ) ir lapkričio 28 d. 9-12 val. Alytaus poliklinikoje, 214 kab. Detalesnė informacija teikiama tel.: 8-315-51548.