Atliekami tyrimai

Atliekami tyrimai

Bendraklinikiniai tyrimai – šlapimo, išmatų, makšties išskyrų automatizuotas ištyrimas derinant su mikroskopija. Pats pigiausias,  bet greičiausias būdas aptikti negalavimo ar ligos priežastį.

Hematologiniai tyrimai – tai iš veninio ar kapiliarinio kraujo tiriami parametrai. Bendro kraujo tyrimas dažnai dar vadinamas „pilno kraujo vaizdu“ yra dažniausiai gydytojų skiriamas dėl jo daugialypio pritaikymo, nes gana greitai galima įvertinti bendrą organizmo būklę, sekti pokyčių dinamiką bei atlikti profilaktiniais tikslais.

Biocheminiai tyrimai – tai kraujo tyrimai, atliekami tiek įvairių ūminių ligų diagnostikos ar lėtinių ligų kontrolės bei gydymo efektyvumo tikslais. Dažnai derinami su hematologiniais tyrimais. Pvz.: mažakraujystės, lipidų, elektrolitų apykaitos ir kt. sutrikimų diagnostikai ir stebėjimui. Iš kraujo dažnai atliekami tokie biocheminiai tyrimai kaip bendras baltymo tyrimas, albumino tyrimas, gliukozės tyrimas. Atliekant biocheminius tyrimus, ypač tiksliai nustatoma liga ir galima pradėti taikyti efektyvų gydymą. Biocheminiais kraujo tyrimais dažnai nustatomas ir geležies trūkumas organizme, taip pat tiriamos vitamino D atsargos, vykdomi kasos fermentų tyrimai, kepenų fermentų tyrimai, itin svarbus gliukozės tyrimas, taip pat mikroelementų tyrimai, lipidograma, C reaktyvinis baltymas, plazmos baltymas, inkstų rodikliai, kalis, natris, chloras, geležis, feritinas ir transferinas, vitaminas B12 ir folio rūgštis.

Kraujo krešėjimo tyrimai – priskiriami biocheminių tyrimų grupei, tačiau dėl savo specifiškumo gali būti aprašomi atskirai. Tai visos organizme vykstančios kraujo krešėjime dalyvaujančios sistemos tyrimas, nustatant įvairių jos faktorių pilnavertiškumą arba deficitą. Šie tyrimai skiriami ir norint nustatyti krešėjimą veikiančių vaistų efektyvumą bei kontrolę, siekiant išsiaiškinti trombozių kilmę ar įvertinti nukraujavimo riziką prieš operacijas.

Imunologiniai tyrimai – tai organizme vykstančių procesų nustatymas, matuojant tiek specifinį, tiek nespecifinį atsaką į įvairius antigenus, sekant gydymo efektyvumą. Pvz.: serologinės reakcijos Laimo ligos ar erkinio encefalito sukėlėjui nustatyti; specifinių organizmo baltymų aptikimas, sergant širdies, inkstų, sąnarių ir kt. organų funkcijos sutrikimų diagnostikai. Šiai tyrimų grupei priskiriami vitaminų ir hormonų koncentracijos tyrimai.