VŠĮ ALYTAUS POLIKLINIKOJE MODERNIAUSIU APARATU BUS ATLIEKAMAS KAULŲ TANKIO TYRIMAS!

Atgal

VŠĮ ALYTAUS POLIKLINIKOJE MODERNIAUSIU APARATU BUS ATLIEKAMAS KAULŲ TANKIO TYRIMAS!

2020-01-16

Nuo 2020 m. sausio 20 d. (pirmadienio) bus atliekamas kaulų mineralinio tankio tyrimas modernia densitometrijos įranga. 245 kab.

Registruotis galima jau dabar! Tel. Nr. 8 315 36603

Kaulų densitometrijos tyrimas yra dažniausiai taikomas diagnozuojant osteoporozę. Ši liga būdinga pomenopauzinio amžiaus moterims, bet ja suserga ir vyrai. Osteoporozė susijusi su laipsnišku kalcio praradimu, dėl to kaulai tampa plonesni, trapesni ir labiau linkę sulūžti. Šis tyrimas yra efektyvus būdas osteoporozės ir kitų ligų, sukeliančių kaulo retėjimą, gydymo poveikiui stebėti. Tikslios diagnozės nauda atsveria labai mažą radiacijos poveikį, o paciento kūne po rentgeno tyrimo radiacijos nelieka. Kaulo tankio tyrimas yra rekomenduojamas, jei:

* Esate pomenopauzinio amžiaus ir nevartojate estrogenų, ypač jei nustatyta ankstyva menopauzė (jaunesnėms nei 45 metų moterims.) Jūsų ar jūsų giminės iš motinos pusės ligos istorijoje yra užfiksuotas klubo lūžis.

* Sergate ligomis, susijusiomis su kaulų lūžiais.

* Vartojate vaistus, kurie sukelia kaulų retėjimą, pvz., kortikosteroidus, vaistus nuo priepuolių, tam tikrus barbitūratus ar vaistus skydliaukės ligoms gydyti.

* Sergate pirmo tipo diabetu, kepenų, inkstų liga ar osteoporoze, ar jomis yra sirgę šeimos nariai.

* Sergate priešskydinės liaukos liga – hiperparatiroidizmu.

* Sergate skydliaukės liga hipertiroidizmu.

* Patyrėte lūžį įvykus nedidelei traumai.

* Rentgeno tyrimas rodo stuburo slankstelio lūžius ar kitus osteoporozės ženklus. Jūsų kūno masės indeksas yra mažas – ne didesnis nei 19.