ATNAUJINTAS ALYTAUS POLIKLINIKOS VAIKŲ SKYRIUS

Atgal

ATNAUJINTAS ALYTAUS POLIKLINIKOS VAIKŲ SKYRIUS

2019-04-03

Naujovės Alytaus miesto poliklinikos Vaikų ligų skyriuje džiugina mažuosius alytiškius ir jų tėvus. Belaukdami vizito pas gydytoją jie gali pasijusti lyg jaukiame žaidimų kambaryje – koridoriuje įrengtos žaidimų salelės su nuotaikingų spalvų baldais ir maloniomis veiklomis prie jų. 

„Sukūrėme žaidimų saleles, kad vaikai, laukdami vizito pas gydytoją, turėtų kuo užsiimti ir jiems laukimas neprailgtų“, - sakė poliklinikos vadovas Marius Jasaitis.

Nors žaidimų salelės įrengtos vos prieš pora savaičių, daugelis jau pastebėjo pokyčius ir labai palankiai juos įvertino. 

„Prisėdę prie staliukų ir įnikę į jiems malonias veiklas vaikai neretai net užmiršta ir kur atėję“, - šypsosi M. Jasaitis, patikinęs, kad ateityje veiklų vaikams bus dar daugiau – lentynėlėse atsiras knygelių, kitų vaikų užsiėmimams ir lavinimui skirtų priemonių.

Vaikų skyriaus vyresnioji slaugytoja Asta Mockevičienė pastebėjo, kad vaikai ir jų tėveliai labai džiaugiasi jaukia ir smagia aplinka. „Dabar kartais mums net sunku prisikviesti vaikus į kabinetą, o tėveliai neretai turi vargo, kol įkalba vaikus eiti namo – vaikams taip patinka čia žaisti“, - sakė ji.

Gražių žodžių apie pokyčius negailėjo ir kartu su vaikais prie gydytojų kabinetų laukiantys tėvai.  „Vaikas turi kuo užsiimti, galime ir mes atsipūsti“, - šypsojosi mažojo Juliuko tėvai, patogiai įsitaisę ant spalvotų minkštasuolių. Jiems pritarė ir jauna mama Ugnė pastebėjusi, kad žaisminga aplinka jaukiai ir smagiai nuteikia vaikus, laukiančius susitikimo su gydytoju.

„Laukimas pas gydytoją vaikams taip greit pralekia piešiant ar spalvinant. Tikrai gera iniciatyva pasirūpinti vaikų veiklomis tokioje ne itin malonioje jiems vietoje, ypač tais momentais, kai reikia ilgai laukti eilėje“, - sakė su dviem mažyliais pas gydytoją atskubėjęs alytiškis Tomas.

Dažnai pastaruoju metu besilankanti trijų vaikų mama Elena jau pirmosiomis dienomis po remonto pastebėjo teigiamus Vaikų skyriaus pokyčius – spalvingą aplinką, piešinius ant sienų. Moteris džiaugiasi, kad įrengta daugiau sėdimųjų vietų. „Vaikus tiesiog užburia minkštasuolis. Būtinai prisėda, kai tik tenka palaukti, kol gydytoja priims“, - sakė ji.

O pasikeitimų vaikų skyriuje planuojama ir daugiau. Čia ketinama ir rengti piešinių konkursus, ir organizuoti edukacines ekskursijas, kurių metu vaikams būtų parodomos poliklinikos patalpos, įranga, kalbama apie sveikatą.

Vaikų skyriuje planuojama pakabinti dar vieną televizorių, nes animacinių filmų žiūrėjimas irgi pritraukia ir gerai nuteikia mažuosius lankytojus.

Alytaus miesto poliklinikos Vaikų ligų skyrius kardinaliai pasikeitė po praėjusiais metais atliktų remonto darbų, kai buvo suremontuotos ne tik Vaikų skyriaus koridoriaus grindys, sienos, lubos, bet ir moterų konsultacijų poliklinikos dalis, esanti prie Vaikų skyriaus. Ši erdvė papuošta mažylių ir besilaukiančių moterų fotografijomis. Vaikų skyriuje vyrauja ryškios, šviesios spalvos su žaismingais piešiniais ir nuotraukomis ant sienų.,

Džiugiai nuteikia ir sveikti vaikams padeda ir šio skyriaus simbolis – Sveikuolis Alytukas.

„Norėjome atnaujinti patalpas ir pritaikyti jas įvairaus amžiaus jauniesiems pacientams - nuo mažylio iki paauglio“, - sakė M. Jasaitis, patalpų atnaujinimo iniciatorius.

Alytaus poliklinikos vaikų skyriaus remonto darbai kainavo 30 000 eurų. Atnaujinti baldai atsiėjo dar 12 000 eurų. Lėšų baldams atnaujinti skyrė  Alytaus miesto savivaldybė. Ji prisidėjo ir prie remonto darbų, skyrusi 10 000 eurų.