Alytaus poliklinikoje vaikus pasitiks Sveikuolis Alytukas

Atgal

Alytaus poliklinikoje vaikus pasitiks Sveikuolis Alytukas

2018-12-27

Antradienį Alytaus poliklinikos lankytojams, jos šeimininkams, svečiams ir kaimynams oficialiai pristatytas naujas Alytaus miesto poliklinikos simbolis Sveikuolis Alytukas, kuris pasitiks visus poliklinikoje besilankančius vaikus. 

Naująjį simbolį sukūrė bei atnaujintose Vaikų ligų skyriaus patalpose jį įkurdino alytiškis dailininkas Arūnas Vaitkus. Skyriui jaukumo ir išskirtinumo suteikia menininko parinktos spalvos ir jo piešiniai ant sienų bei poliklinikos darbuotojos Jurgitos Struckienės ir fotografės Gintarės Tamašauskienės nuotraukos ant šilko.

Gydymo įstaigos bei Alytaus miesto savivaldybės tarybos skirtomis miesto biudžeto lėšomis atnaujinta ir perdažyta daugiau kaip 550 kvadratinių metrų sienų, pakeista daugiau kaip 250 kvadratinių metrų grindų dangos.

Kalėdoms į skyrių turėtų atkeliauti ir nauji spalvingi baldai. Pasak A. Vaitkaus, jiems parinktos spalvos, kurios ne tik malonios akiai, bet turi ir gydomąjį poveikį.

Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis džiaugėsi, kad įgyvendintas vienas iš sumanymų, kuris gimė pasižvalgius po kitas gydymo įstaigas ir norint, kad poliklinika taptų kuo jaukesne vieta čia besilankantiems mažiesiems pacientams.

Aplinkybės susiklostė taip, kad piešinių autoriumi ant poliklinikos vaikų skyriaus sienų tapo jos direktoriui piešimą mokykloje dėstęs A. Vaitkus. Buvęs mokinys dailininkui įteikė padėkos raštą, kuriame užfiksuota A. Vaitkaus darbo poliklinikoje akimirka.

Alytaus rajono savivaldybės, kuri yra poliklinikos pastato savininkė, meras Algirdas Vrubliauskas taip pat pasidžiaugė, kad pasikeitė skyriaus aplinka, ji gerokai pagražėjo. „Ką darysit, jeigu čia žmonės kaip į ekskursijas vaikščioti pradės?“ – juokais direktoriaus klausė meras.

„Priimsim kaip pacientus“, – humoro taip pat nestokojo direktorius.

Simbolinio atsinaujinimo proga dovanodama laikrodį su Alytaus miesto savivaldybės simboliu, Alytaus miesto mero pavaduotoja Valė Gibienė linkėjo, kad tų pacientų būtų kuo mažiau. „Kita vertus, lyg ir negaliu taip sakyti, nes tada sumažės ligonių kasų finansavimas, poliklinikai tai nebus gerai“, - sakė mero pavaduotoja.

Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas, kuris įteikė tokį pat laikrodį, bet kitokios spalvos ir su kitokiu logotipu, iškart patikino, kad linki daug pacientų, kurie ateitų tikrintis tik profilaktiškai.

„Kalbant rimtai, tai iš tiesų džiaugiuosi, kad mūsų pastatas ne be direktoriaus pastangų gražėja iš vidaus. Manau, kad mes rasime galimybių Alytaus polikliniką apšiltinti ir atnaujinti iš išorės. Juolab, kad tame pačiame pastate įsikūręs ir mūsų savivaldybės Pirminės sveikatos priežiūros centras. Užtikrinu, kad tokiam reikalui ieškosime būdų bei galimybių rasti ir Europos Sąjungos lėšų“, - sakė meras.

Atnaujintame skyriuje apsilankė ir kaimyninės įstaigos - Alytaus rajono pirminės sveikatos priežiūros centro - direktorius Gediminas Krasauskas. 

Poliklinikos direktoriaus M. Jasaičio teigimu, Vaikų ligų skyriaus atnaujinimas kol kas tėra vienas mažas žingsnis, kurį pavyko žengti padedant bendraminčiams. Direktorius patikino, kad sprendimų, keičiančių pacientų aptarnavimo kokybę ir medikų darbo sąlygas, kitais metais bus ir daugiau.